Geoblog.pl    mmblog    Podróże    Malezja Singapur    Przygotowania - Singapur cd

Przygotowania - Singapur cd

Polska, Katowice

Dziś bardziej szczegółowo analizujemy nasz przylot.Nasz samolot odlatuje z lotniska w Pyrzowicach w piątek, 27 stycznia o godz. 18.25. We Frankfurcie jesteśmy o godz. 20.15. Potem o 22.05 znowu wsiadamy w samolot i lecimy do Singapuru, w którym lądujemy o godz. 16.55 w Sobotę 28 stycznia, wg lokalnego czasu. Różnica czasu wynosi +7godzin w porównaniu do czasu polskiego. Lądujemy na terminalu 2. Sporo informacji można znaleźć na mapie lotniska. Np. interaktywna mapa lotniska:http://www.changiairport.com/imapswf/imap.htmlW singapurze dość dobrze rozwinięta jest sieć kolejek miejskich/metro MRT. Wybraliśmy tą formę komunikacji z lotniska do hostelu. Dowiedzieliśmy się, że musimy wsiąść w kolejkę na lotnisku przy 70 airport boulevard i dostać się na Tanah Merat MRT Station, tam przesiadamy się na inny pociąg i jedziemy już prosto do stacji Lavender MRT Station. Można samemu zaplanować podróż:http://www.transitlink.com.sg/h2g.htmlCała podróż, razem z przesiadką ma potrwać ok 35 min.Bilety:Czytamy, że w Singapurze funkcjonuje system kart SMRT, które przedpłaca się w specjalnych "kioskach"lub maszynach, które nie wydają reszty. Mamy nieco sprzeczne informacje co do kosztu dostania się z lotniska do hostelu: transitlink policzył nam koszty podróży na 1,51 SGD. Z przewodnika Lonely Planet wynika, że to 2,70 SGD.

Najbardziej użyteczne miejsce w sieci jakie znaleźliśmy, które dotyczy transportu miejskiego znaleźliśmy tu: http://www.publictransport.sg/content/publictransport/en/homepage/CommutersGuide/fares_ticketing.html

Resztę zweryfikujemy w praktyce :)

geminus
geminus - 2011-12-27 19:53
No to pewnie Sylwester w Singa ? Tam sie jezdzi szybko latwo i przyjemnie. Bilet mozecie doladowywac a jak cos zostanie na koniec to w automacie dostaniecie reszte. Zycze Szczesliwego Nowego Roku i udanej podrozy.

Zasoby: 8 wpisów8 1 komentarz1 3 zdjęcia3 0 plików multimedialnych0

20.11.2011 - 18.02.2012